Quick Announcement:
Hey Guys -Great News! DiscountQueens is now partnering with Fabulessly Frugal (check them out) -were still in the process of merging sites and sorting the technicalities to make it happen. Here's a few things you might notice:

-Emails will now be sent by Fabulessly Frugal
-Just the same all deal posts will be focused on their site
-Our site will be up until the merge is completed

Thank you for your continued support and patience!

A few ideas for Albertsons Doublers

The rumor is out – there should be doublers again in this Sundays ad (you never know until they are here though 🙂 )! Thanks to The Coupon  Project and PYP for help with some of these!

Soda Dessert Topper $2
$1/1 (8/30 SS)
Final Price = $1
Doubler Price: FREE!

Yo Crunch yogurt 6-6.5 oz. $0.67

.75/4 printable
Final Price = $0.48
Doubler Price =  $.30

Soft Scrub Products $2.50
$.50/1 (8/16 SS)
$1/1 Printable  (PearleVisionSS-9/13)
Final Price = $1.50 – $2
Doubler Price = $0.50 – $1.50

Del Monte canned vegetables 11-15.25 oz. $0.79
1.00/5 printable
Final Price =  $0.59
Doubler Price = $.39

Reese’s King Size/Theatre Box Candy $1
$.55/1 (8/23 SS)
Final Price = $0.45
Doubler Price =  FREE!

Healthy Choice Frozen Meals $2
$2/1 printable
Final Price = FREE! w/out doublers!

Sunshine Cheez-It snack crackers 7.5-16 oz. – Limit 2  – $2.00
$.75/1 printable
Final Price = 1.25

Doubler Price = $.50

MaltOMeal cereal – Frosted Flakes 21.5 oz., Raisin Bran 22 oz., Tootie Fruities 17.5 oz., Golden Puffs 21 oz. $2.59
$1/1 Printable (Sign Up)
Final Price = $1.59
Doubler Price =  $.59

Pringles Super Stack 5.71-6.42 oz. $1.25
 $1/2 (PG-8/30)
Final Price =  $.75
Doubler Price = $.25
 
Wonder Classic White or Whole Grain White bread 20 oz.- $1.67
.55/1 Printable
Fibal Price = $1.12
Doubler Price = $.57
 
Totino’s Pizza rolls 7.5 oz. $1.00
.35/1 (GeneralMillsSS-8/9 and GeneralMills-9/13)
Final Price = $0.65
Doubler Price = $.30
 
Fiber One bars 2.50/1.50
.40/1 (GeneralMills-9/13)
Final Price =  $1.35
Doubler Price = $.95
 
 **Nabisco/Planters promo: Save $3.00 instantly when you buy 4 participating products.**
 
Scenario:
Buy (1) Wheat Thin Crackers – $2.50
Buy (2) Ritz Crackers – $5
Buy (1) Ritz Crackerfuls – $2.50
 
Use:
.75/2 Ritz (SS-8/23)
Buy 1 Ritz Get Crackerfuls FREE (SS-8/23)
$1/1 Wheat Thins Printable
(2) Doublers
 
Final Price = $.75 for all four items!