Quick Announcement:
Hey Guys -Great News! DiscountQueens is now partnering with Fabulessly Frugal (check them out) -were still in the process of merging sites and sorting the technicalities to make it happen. Here's a few things you might notice:

-Emails will now be sent by Fabulessly Frugal
-Just the same all deal posts will be focused on their site
-Our site will be up until the merge is completed

Thank you for your continued support and patience!

Albertson Preview 11/4 – 11/10

Wow, that took forever – here it is: The Albertsons matchups – Week of 11/4.
There is A LOT going on in this post – I’ll throw up some scenario ideas to help.
Like I mentioned previously, there are rumors that the General Mills catalina is printing TODAY and there may be Doublers on Sunday. If your confused by any of this, leave comment! We will help you!!

Wholly Guacamole – B1g1 Free – $2.99
$1/1 (SS-10/25) – Use 2!
Final Price = $.99/2 or $.5o each

Kelloggs Frosted Mini Wheats $2.50 – FREE MILK When You Buy 4!
$1.50/2 Printbale
$1.00/1 Printable
Final Price = As low as $1.50 each Plus FREE Milk

General Mills Promo:
Save $15 OYNO (catalina) wyb $30 of participating items in a single transaction
Final Price reflects $15 Savings

You must spend $30 before tax and BEFORE coupons. Use the initial price (beside the product name) to add up to $30. The OYNO (on your next order) will print in the form of a coupon that is basically as good as cash at Albertsons. You can “roll” it into your next transaction of $30 making the total $15 before coupons and another $15 will still print! (price after $15 saving in parenthesis)

Green Giant canned veggies – $.79 (.40)
Final Price = $.40

Kleenex facial tissues, 110 ct – $.99 (.50)
$0.50/3 (SS 10/4, 11/1)
Final Price = $.33
Lipton dry soup mix – $.99 (.50)
Final Price = $.50
Betty Crocker super moist cake mix – $.99 (.50)
Final Price = $.50
Knorr rice or pasta sides – $.99 (.50)
Final Price = $.17
Progresso broth, 32 oz – $1.49 (.75)
Final Price: $0.25
Betty Crocker specialty potatoes – $1.49 (.75)
Final Price = $.35
Betty Crocker cookie pouch mix – $1.49 (.75)
Final Price = $.35
Betty Crocker frosting – $1.69 (.85)
Final Price = $.35
Green Giant canned specialty vegetables – $1.69 (.85)
Final Price = $.85
Hamburger, Chicken or tuna helper mix – $1.69 (.85)
Final Price = $.60
Progresso soup: rich & hearty, traditional – $1.69 (.85)
Final Price = $.51
Chex Mix $1.69 (.85)
Final Price: $0.35
Gardettos $1.69 (.85)
Final Price: $0.85

Cheerios Mix $1.69 (.85)
Final Price: $0.85

Bugles $1.69 (.85)
Final Price: $0.85
Gold Medal flour – $1.79 (.85)
$0.50/1 Printbale
Final Price = $.40
Cheerios, 8.9 oz – $1.88 (.94)
Final Price = Free – $0.44

Cinnamon toast crunch, 12.8 oz – $1.88 (.94)
$1.00/2 bricks
$1.00/2 bricks
$1.00/2 boxtops4education
$0.55/1 pillsbury.com
$1.00/2 pillsbury.com
Final Price = $.39 – $.44

Golden grahams, 12 oz – $1.88 (.94)
Final Price = $.44
Cocoa puffs, 11.8 oz – $1.88 (.94)
Final Price = $.44
Trix 10.7 oz – $1.88 (.94)
Fiber One toaster pastries, 11 oz – 1.99 ($1)
Final Price = $1
Kleenex dinner napkins – $1.99 ($1)
Final Price = $.50
Viva big rolls paper towels – $1.99 ($1)
Final Price = $.50
Betty Crocker potato buds, 13.75 oz – $1.99 ($1)
Final Price = $.50
Betty Crocker supreme brownie mixes – $1.99 ($1)
Final Price = $.63
Skippy peanut butter – $1.99 ($1)
Final Price = $1
Cottonelle flushable wipes (42 ct tub or refill) – $1.99 ($1)
Final Price = $.50
Wish bone salad dressing – $1.99 ($1)
Final Price = $.25
Ragu pasta sauce – $1.99 ($1)
Final Price = $.70
Green Giant canned asparagus spears – $2.49 ($1.25)
Final Price = $1.25
Fiber One bars – $2.49 ($1.25)
Final Price = $1.25
Chex mix bars – $2.49 ($1.25)
Final Price = $1.25
Lipton tea, 22-100 ct – $2.49 ($1.25)
Final Price = $1.25
Yoplait Yo Plus $2.49 ($1.25)
$1/1 Bricks
Final Price = $.25
Yoplait Delights $2.49 ($1.25)
Final Price = Free – $.25
Yoplait Tub Yogurt $2.49 ($1.25)
Final Price = $.70
Pillsbury crescents or flaky twists – $2.49 ($1.25)
Final Price = $.75
q-tips swabs, 300-375 ct – $2.49 ($1.25)
Final Price = $1.25
Dove or Caress soap, 2 ct – $2.49 ($1.25)
Final Price = 1.25
Toaster strudels, scrambles or pancakes – $2.99 (1.50)
Fianl Price = $.50
Klondike bars or sandwiches – $2.99 (1.50)
Final Price = $.50
Best Foods mayo, 22-30 oz – $2.99 (1.50)
Final Price = $.50
Shedd’scountry crock, 45 oz – $3.39 (1.70)
Final Price= $1.15
Totino’s pizza rolls, 40 ct – $3.39 (1.70)
Final Price = $1.70
Axe shampoo or conditioner – $4.99 (2.50)
Final Price = $2.50
Dove shampoo or conditioner – $4.99 (2.50)
$1.50/1 Condtioner (RP 10/4)
$1/1 any hair (RP 10/4)
Final Price = $1 – $1.50


Comments

  1. Greetings : )
    You shop on the internet or in-store? which do you realy prefer? actually wondering lol.. i prefer in-store because i hate waiting it to come!
    Thanks
    Abigail