Quick Announcement:
Hey Guys -Great News! DiscountQueens is now partnering with Fabulessly Frugal (check them out) -were still in the process of merging sites and sorting the technicalities to make it happen. Here's a few things you might notice:

-Emails will now be sent by Fabulessly Frugal
-Just the same all deal posts will be focused on their site
-Our site will be up until the merge is completed

Thank you for your continued support and patience!

Albertsons: 2/2 – 2/8: Popcorn & Soda Liters: $.13 each!

Yippee for Twice the Value Coupons (or “Doublers” as we like to call them)! You’ll find them in the ad tomorrow at Albertsons. Since they are in the ad, the store should be handing them out. Check the customer service or the check lanes to find a copy. The “doubler price” is the price of the product if you use a double coupon to double the value of your manufacturer coupon, just in case you were lost :). popcorn

*HOT* Orville Popcorn Promo:
Buy 1 Orville Redenbacher Popcorn – $2.50, Get another free plus 2 free liters of A&W or Sunkist Brand Soda!!

Scenario:
Buy (2) Popcorns (1 free) – $2.50
Buy (2) Soda liters – free
-Use $1/2 (from 1/23 SS)
-Use Double Coupon
Final Price = $.50 for all 4 products! or $.13 each !!


Dove Promo: Buy $15, Get $5 Catalina Back
(The catalina is like cash at Albertsons and can be used to buy another Transaction of Dove products.)

Shampoo/Conditioner, Styling Products, Deodorant – $3.99
Use any of the following:
– $1.50/2 Hair Care Printable
– $1/1 Dove Hair Care (from 1/30 RP)
– $2/1 Deodorant (from 1/30 RP)
– $1.50/2 Deodorant Printable
Final Price = Varies, as low as $1.99  before catalina savings

Dove or Caress Body Wash or 6pk Bar Soap – $5.49
Use $1/1 Visible Care Body Wash (or from 1/30 RP insert)
Final Price = as low as $3.49 w/ doubler before cat savings)

Scenario:
Buy (2) Dove Hair Care – $3.99 each
Buy (2) Dove Ultimate Deodorant – $3.99 each
-Use (2) $1.00 off Dove Hair Care (from 1/30 RedPlum insert)
-And use (2)  Doubler Coupons
-And use (2) $2.00 off Dove Deodorant( from 1/30 RedPlum insert)
Pay=$7.96, Get back a $5 Catalina
Final Price = $2.96, or $.74 each!!

Other Good In-Ad Deals:

Pepsi Brand 1 ltr – $1.25
Use $1/4 in ad coupon
Final Price = $1
Doubler Price = $.75!

Propel – $1
Use $1/5 in ad coupon
Final Price = $.80 each
Doubler Price = $.60 each

Pace Picante Salsa – $2
Use $1/2 in ad coupon
Final Price = $1.50
Doubler Price = $1!

Kraft Dressing – $2
Use $1/2 in ad coupon
Final Price = $1.50
Doubler Price = $1

Kraft Singles – $2.50
use $1/2 in ad coupon
Final Price = $2.00
Doubler Price = $1.50

Kraft Singles 2% – $2.50
Use $1/1 Printable
Final Price = $1.50
Doubler Price = $.50!

Kraft Mayo or Mirical Whip – $2.50
Use $1/2 in ad coupon
Final Price = $2.00
Doubler Price = $1.50

PastaRoni – $1.25
Use $1/2 in ad coupon
Final Price = $.75
Doubler Price = $.25!

Dannon Danimals – $2.29
Use $1/1 (from 1/30 insert)
Final Price = $1.29
Doubler Price = $.29!

Dannon Activia – $2.29
Use $1/1 (from 1/9 SS insert)
Final Price = $1.29
Doubler Price = $.29

Nestle Toll House Cookie Dough – $2.79
Use $1/1 (from 1/30 RP) or Printable
Final Price = $1.79
Doubler Price = $.79

M&M’s Valentine Candy – $2.69
Use $1/2 Printable or Printable (or from 1/30 RP)
Final Price = $2.16
Doubler Price = $1.69!

Oscar Mayer Carving Board Meat – $3.50
Use $1/1 Printable
Final Price = $2.50
Doubler Price = $1.50!

Nabisco Crackers – $2.50
Use $1/2 (from 1/30 SS insert)
Final Price = $2
Double Price = $1.50

Wholly Guacamole – $1.99
Use $1.50/1 Wholly Printable
Final Price = $.49!

French’s Mustard – $1.49
Use $.50/1 French’s Mustard Printable
Or use $1/1 Spicy Brown or $.75/1 Spicy Brown (from 11/7  or 12/12 SS)
Final Price = $.49
Doubler Price = Free – $.49

Heinz Ketchup 36-40oz – $2
-Buy 2, Save $1 Instantly
Final PRice = $3 for 2 or $1.50 each

Jimmy Dean Sausage Roll – $3.50
Use $1/1 Printable
Or use $.75/2 Printable
Final Price = $2.50
Doubler Price = $1.50!

Deans Dips – $2
Use $1/2 Printable
Or use $1/1 Pretzel Dip Printable (if included)
Final Price = $1 – $1.50
Doubler Price = FREE – $1

Bar S Franks – $1
Use $1/1 Printable (play facebook game)
Or use $1/2 Printbale (or from 1/30 RP)
Final Price = Free – $.50
Doubler Price = Free and Free!

Campbell’s Select Harvest/Chunky Soups – $.99
Use $1/2 Chunky (from 1/23 SS) or printable (2 different ones!)
Or use $.50/2 (1/2 SS insert) or printable
Final Price = $.50 – $.74
Doubler Price = FREE – $.50 each

Yakisoba Noodles – $1
Use $.50/1 (from 1/2 SS)
Final Price = $.50
Doubler Price = FREE

La Choy Sauce – $1.49
Use $.75/1 Printable
Final Price = $.74
Doubler Price = FREE

Albertsons Brand Frozen Veggies – $1
Use $1/2 (from in-store booklet: Value Your Heart”)
Final Price = $.50

Temptations Cat Treats – $2
-buy 2
Use B1G1 (from 1/9 RP insert)
AND use $1/1 IE or FF printable
Final Price = 2 for $1
Doubler Price = 2 for free!

Thanks to Fabulously Frugal for help with some of these deals!



Trackbacks

  1. […] Here are a few more ideas to use those “Twice the Value” coupons on. See the entire ad match up HERE. […]