Quick Announcement:
Hey Guys -Great News! DiscountQueens is now partnering with Fabulessly Frugal (check them out) -were still in the process of merging sites and sorting the technicalities to make it happen. Here's a few things you might notice:

-Emails will now be sent by Fabulessly Frugal
-Just the same all deal posts will be focused on their site
-Our site will be up until the merge is completed

Thank you for your continued support and patience!

Albertsons Ad Matchups: 2/8 – 2/14 DOUBLERS + Massive Catalina Promo!

This matchup is valid 2/8 -2/14.

Need more coupons? Try Smartsource, Redplum, The Coupon Network, Coupons.com, and e-Bay!
PLUS remember to load your Albertsons Preferred Card with MORE money saving coupons from SavingStar!
If you are looking for more coupons check out our friend over at Coupon Connection – best prices for whole insert coupons!

Do you like seeing Albertsons Coupon Matchups? Click the LIKE/TWEET button above!

 

The More You Shop, The More You $ave Promo

Purchase select products and earn catalinas good on your next shopping trip. You can combine and roll these catalinas,  with no limits!  First price is the actual price, second price factors in savings from the catalinas (when you purchase the right quantities.)

Fiber One Bars or Brownies or Nature Valley Granola Bars or Thins $3.00/$2.50 (wyb 4) PLUS FREE MILK
USE $0.40/1 Fiber One Chewy Bars or 90 Calorie Brownie Bars (GM 2/5)
OR $1/2 Fiber One 90 Calorie Chewy Bars or Fiber One 90 Calorie Brownies (EXPIRES 2/10)
OR $0.50/2 Nature Valley Granola Bars, 6 ct+, Granola Nut Clusters or Granola Thins (2/5 GM)
= as low as $1.50 when you buy 4!

General Mills Cheerios, Cinnamon Toast Crunch, Cookie Crisp, Trix, Kix, Total or Betty Crocker or Ocean Spray Fruit Snacks $2.50/$2.00 (wyb 4) PLUS FREE MILK
USE $1/2 General Mills Cereals
OR $1/3 General Mills Cereal (2/5 GM)
OR $0.50/2 Betty Crocker Fruit Shapes, Fruit by the Foot, Fruit Gushers or Fruit Roll-up (2/5 GM)
OR $0.50/1 Ocean Spray Fruit Flavored Snacks 02/05 GM
= as low as $1.50 when you buy 4!

StarKist Tuna $1.50/$1.00 (wyb 2)
USE $0.50/1 Starkist Tuna Pouch (1/1 RP)
= $.50 (Free with double)

Lindt Truffles Bag $3.50/$3.00 (wyb 2)

Ghirardelli Intense Chocolate Square or Bag $3.50/$3.00 (wyb 2)

Emerald Peanuts $3.00/$2.50 (wyb 2)
USE $1.50/2 Emerald Nuts (1/29 RP)
= $1.75

Shopper’s Value Breaded Chicken or Meatballs $3.99/$3.49 (wyb 2)

Tyson Seasoned Steak or Chicken Strips $2.99/$2.49 (wyb 2)
USE $0.55/1 Tyson Grilled & Ready Refrigerated Products (1/08 SS )
= $1.94 ($1.39 with double)

Airborne Immune Support $6.49/$5.74 (wyb 2)
USE $2/1 Airborne Product 01/08 SS
= $3.74

Marie Callender’s Fruit or Cream Pies $6.99/$5.99 (wyb 1)

Kraft Salad Dressing $2.50/$2.00 (wyb 2)
USE $0.75/2 Kraft Dressing (1/22 SS)
= $1.63 ($1.25 with double)

Keebler Club Crackers $3.00/$2.50 (wyb 2)
USE  $1/2 Keebler Crackers and/or Sunshine Cheez-it Baked Crackers (1/29 RP)
= $2.00 ($1.50 with double)

Krusteaz Pancake, Muffin, Crumb Cake, or Fruit Bar Mix or Ghirardelli Brownie Mix $2.00/$1.50 (wyb 2)
USE $0.50/1 Krusteaz One Step Muffin Mix (12/04 SS)
= $1.00 ($.50 with double)

Kettle Brand Chips $3.00/$2.50 (wyb 2)
USE $1/1 Kettle Chips (1/29 RP)
=$1.50 ($.75 with double)

Frigo String Cheese $6.99/$5.99 (wyb 2)
USE $0.55/1 Frigo Cheese Heads String Cheese (1/29 SS)
= $5.44 ($4.89 with double)

Steak EZE Philly Steaks or Kits $5.99/$4.99 (wyb 2)

McCormick Bag N’Season, Beef Mix, or Pasta Sauce Mix $1.34/$1.01 (wyb 3)

Scott Bath Tissue or Mega Paper Towels $7.99/$6.99 (wyb 1)
USE $.55/1 Scott Bath Tissue
= $6.44 ($5.89 with double)

Kleenex Cool Touch Facial Tissue 3 pk $4.99/$3.99 (wyb 1)

Tidy Cats Scoopable Litter $5.99/$4.99 (wyb 1)
USE $1/1 Tidy Cats Litter (1/29 RP)
= $3.99 ($2.99 with double)

All 2X Liquid Laundry Detergent $11.99/$9.99 (wyb 1)
USE $1/1 All Laundry Detergent  (1/1 RP) (EXPIRES 2/12)
= $8.99 ($7.99 with doubles)

Palmolive 2X Dishwashing Liquid $1.50/$1.00 (wyb2)

Huggies Jumbo Pack Diapers, Pull-Ups, or GoodNites $10.49/$8.99 (wyb 2)
USE $1/1 Huggies Diapers 1/15 SS (EXPIRES 2/11)
OR $2/1 Huggies Pull-Ups Training Pants (SS 1/15)  (EXPIRES 2/11)
=  $6.99

Kellogg’s Bite Sized Frosted Mini Wheats $3.00/$2.50 (wyb 2)

Kellogg’s Fiber Plus or Nutri-Grain Bars $3.00/$2.50 (wyb 2)

Quaker Cap N’ Crunch, Life, Oatmeal Squares or Whole Hearts Cereal $3.00/$2.00 (wyb 2)

Mott’s Apple Sauce $2.50/$2.00 (wyb 2)

Taco Bell Salsa or Dinner Kits $2.49/$1.99 (wyb 2)

Hershey’s Baking Chips $2.00/$1.50 (wyb 2)

Wrigley’s Gum $1.25/$1.00 (wyb 4)

Yoplait Original, Light, or Parfait Multipacks $2.00/$1.67 (wby 3)
USE $0.75/1 Yoplait Light Yogurt with Granola (2/5 GM)
= $.92 ($.17 with double)

Solo Cups, Plates, or Bowls $2.50/$2.00 (wby2)
USE $0.75/1 Solo Cup, Plate or Bowl (12/4 SS)
= $1.25 ($.50 with double)

Snuggle Liquid or Sheet Fabric Softener $4.00/$3.50 (wyb 2)
USE $0.50/1 Snuggle Fabric Softener, Liquid or Dryer Sheets (1/1 RP) (EXPIRES 2/12)
= $3.00 ($2.50 with double)

7-Up, A&W, or Sunkist Soft Drinks-6pks $3.50/$3.00 (wyb 2)

Snapple Tea or Fruit Drinks $5.00/$4.00 (wyb 2)

Gevalia Coffee $7.49/$6.99 (wyb 2)

Old Orchard Cranberry Naturals Juice Blends $2.00/$1.50 (wyb 2)
USE B1G1 Free Old Orchard Cranberry Naturals
=$.75

Rice-A-Roni or Pasta Roni $1.00/$.80 (wyb 5)

Kraft Mayo or Miracle Whip $3.00/$2.50 (wyb 2)

La Victoria Salsa $2.50/$2.00 (wyb 2) BUY 6
USE  (2) $1.50/3 La Victoria Products (1/8 SS)
= $1.50

Mission Soft Taco Tortilla $2.00/$1.50 (wyb 2) Watch for $.50 Peelies!!

Jose Ole Taquitos or Snacks $5.00/$4.50 (wyb2)
USE $1/1 Jose Ole Brand Item
= $3.50 ($2.50 with double)

Simply Orange Premium Orange Juice $4.99/$3.99 (wyb 1)

Rhodes Anytime or Traditional Rolls $3.50/$3.00 (wyb 2)
USE $1/2 Cinnamon Rolls (RP 1/22)
= $2.50 ($2.00 with double)

Super Chill Soft Drinks $2.50/$2.00 (wyb 4)

Welch’s 100% Grape Juice $3.00/$2.50 (wyb 2)
USE $1/1 Welch’s 100% Juice Blends, 64 oz or 6pk
=  $1.50 ($.50 with double)

Aussie or Herbal Essences Shampoo or Conditioner $3.00/$2.50 (wyb 2)

Crest Toothpaste or Oral-B Toothbrush $2.00/$1.50 (wyb 2)
USE  $1/2 Crest Toothpaste or Liquid Gel (1/29 PG)
= $1.00 ($.50 with double

Malt-O-Meal Golden Puffs, Mini Spooners, Frosted Flakes, or Honey & Oat Blenders $2.50/$1.50 (wyb 2) BUY 6
USE (2) $1/3 Malt-O-Meal Products
=$1.17 ( $.83 with double)

Mom’s Best Naturals $2.00/$1.33 (wyb 3) BUY 6
USE  (3) $1/2 Mom’s Best Naturals Product
= $.83 ($.33 with double)

Better Oats Oatmeal $1.25/$1.00 (wyb 4) BUY 12
USE  (4) $1/3 Better Oats Oatmeal
= $.67 ($.33 with double)

Emerald Breakfast on the Go $2.50/$2.00 (wyb 2)
USE $1/1 Emerald Breakfast on the Go Product
= $1.00 (FREE with double)

Snackwell’s Snack or Planters NUT-rition Bars $2.50
USE $1/1 Planters NUT-rition Product (1/8 SS)
OR $1/2 Snackwell Bars
= $1.50 ($.50 with double)

Uncle Ben’s Long Grain Wild, Whole Grain White and Ready Rice $2.50/$2.00 (wyb 2) BUY 4
USE  $1/4 Uncle Ben’s Products (RP 1/22)
= $1.75 ($1.50 with double)

 

Dove & Degree Promo
Save $5.00 on your next shopping trip wyb $15.00 in participating Dove and Degree products in a single transaction.

 

Dove Body Wash $6.49
USE $1/1 Dove Body Wash (1/29 RP)
= $5.49 ($4.49 with double)

Dove Shampoo, Conditioner, Treatments, or Styling Products $3.50
USE $1/1 Dove Hair Product 
=$2.50 ($1.50 with double)

Dove Bar Soap $6.99
USE $1/1 Dove Beauty Bar (1/29 RP)
= $5.99 ($4.99 1ith double)

Other Great Buys

 

 

Shoppers Value Milk $2.19
USE $.75/1 Gallon of Milk
= $1.44  ($.69 with double)

Blue Diamond Almonds $2.50
USE $1/1 Blue Diamond Almonds (1/29 SS)
= $1.50 ($.50 with double)

Progresso Vegetable Classics Soup $1.00
USE $1/4 Progresso Soup Cans (2/5 GM)
= $.75 ($.50 with double)

Duncan Hines Cake Mix or Signature Cake Mix $.88 w/in-ad coupon (Fri.-Sun.) 
STACK WITH $0.35/1 Duncan Hines Cake Mixes 2/5 SS
=  $.53

Johnsonville Breakfast Sausage $1.99 w/in-ad coupon  (Fri.-Sun.) 
STACK WITH $.75/1 Johnsonville Breakfast Sausage 2/5 SS
= $1.24

Albertsons Apple Juice 64 oz $1.29 w/in-ad coupon (Fri.-Sun.) 

VO5 Shampoo or Conditioner $.59 w/in-ad coupon (Fri.-Sun.) 

1 FREE Essential Everyday Pasta wyb3 Hunt’s Pasta Sauce w/in-ad coupon

Milk-Bone Dog Treats (select varieties) $3.00
USE $2/2 Milk-Bone Dog Snacks in-ad coupon
= $2.00

Filippo Berio Olive Oil or Extra Virgin Olive Oil B1G1 FREE $11.99
USE (2) $1/1 Filippo Berio Olive Oil
= $5.00 ($4.00 with double)

Mt. Olive Pickle Spears $2.50
USE $1/1 Mt. Olive Pickles, Peppers, or Relish Product (1/22 SS)
= $1.50 ($.50 with double)

C&H Granulated Sugar 4 lb $1.99 w/in-ad coupon (Fri.-Sun.)
STACK WITH: $1/2 C&H Sugar
= $1.49

Last but not least, there is this deal for the Lady & the Tramp Movie: