Quick Announcement:
Hey Guys -Great News! DiscountQueens is now partnering with Fabulessly Frugal (check them out) -were still in the process of merging sites and sorting the technicalities to make it happen. Here's a few things you might notice:

-Emails will now be sent by Fabulessly Frugal
-Just the same all deal posts will be focused on their site
-Our site will be up until the merge is completed

Thank you for your continued support and patience!

Albertsons Doublers

See our FAQ on Twice the Value coupons HERE.

I’m using my coupons on the P&G promo :

Buy (2) Pampers Jumbo packs of Diapers – $19.98
Buy (3) Crest Toothpastes
Use (2) $2/1 (12/27 P&G)
Use (3) $.50/1 (12/27 P&G)
Use (3) Doublers
Total = 18.65
-Get $10 OYNO
Final Cost = $8.65

and:

Buy (2) Pampers Jumbo packs of Diapers – $19.98
Buy (1) Charmin 6/12 big rolls- $5.99
Use (2) $2/1 (12/27 P&G)
Use (1) $1/1 Charmin – found in Pampers Box of Diapers
Use (1) Doublers
Use $10 OYNO
Final Cost = $9.97

* These may seem like high totals to some couponers, but remember I’m getting two packs of diapers per transaction and my total is still less that what I would have paid for just 1 at Walmart! Plus, I need diapers, and Pampers are my favorite!

Other good ideas for doubling items in the promo:

Bounce Dryer Bar, 1.59 oz. $3.99/2.39
Use: Bounce Dryer Bar, any $.50/1 (PG-12/27)
or $1/1 found in Pampers Box’s
Final Cost = $1.39 – $.39 after OYNO

Tide Liquid Laundry Detergent, 100 oz. First 2 – $9.99/5.99
Use: Tide or Tide to Go, any $1/1 (PG-12/27) – also found in Pampers Box’s
Final Cost = $3.99 after OYNO

Dawn with Hand Renewal – $2.29/$1.38
$1/1 from Home Made Simple coupon booklet
Final Cost – $.29 or better than FREE after OYNO!!

Fabulessly Frugal and PYP has some great ideas to use doublers on as well. Here are some of my picks:

Dannon Light and Fit Yogurt, 6 oz. $0.33
Use $1/6 or $.75/4 HERE
Use Doubler
Final Cost = FREE -better than FREE

Litehouse Vegetable Dip, 15.5 oz. $2.50
Use Litehouse Product, any $1/1 (SS-12/13)
Final price: $.50

Albertsons Shredded or Chunk Cheese, 32 oz. – $2.99 (First 2 w/ in ad coupon)
Use $1/ 2 lbs HERE
Use Doubler (YMMV)
Final Cost = $.99

Bagel Bites $1.99
Use $1/1 HERE
Use Doubler
Final Cost = FREE

No Yolks Pasta $1.99
Use .75 HERE
Use Doubler
Final Cost = .49


Post Shredded Cereal – $2.50
Buy 4 Get $3 OYNO & Save $4
Buy (4) – $10 – $4 Instant Savings – $6
Use (2) $1/2 Found inside cereal box panels*
Use (2) Doublers
Total = $3
– Get $3 OYNO
Final Cost = Make $1!!

* I have not done this deal – let us know if you find the coupons on the boxes!*