Quick Announcement:
Hey Guys -Great News! DiscountQueens is now partnering with Fabulessly Frugal (check them out) -were still in the process of merging sites and sorting the technicalities to make it happen. Here's a few things you might notice:

-Emails will now be sent by Fabulessly Frugal
-Just the same all deal posts will be focused on their site
-Our site will be up until the merge is completed

Thank you for your continued support and patience!

Albertson’s Highlights: 1/26 – 2/1

 

I’m late again with the Albertsons match ups! Darn it. We’ve been busy battling the stomach flu around here – yuk. Anyway, here are my top picks:

Braeburn Apples – $.68/lb

Albertson’s Re fried Beans – $.79

Skippy Peanut Butter – $2/2
(w/ in ad Manufacturer Coupon)
or use $.75/1 Printable (prints as manufacturer?) = $1.75

Ragu Pasta Sauce – $2/2
(w/ in ad Manufacturer Coupon)

Suave Body Wash, Deodorant, Shampoo/Conditioner – $2/2
(w/ in ad Manufacturer Coupon)

Land O’ Frost Premium Lunch meat – $2.99
(w/ in ad manufacturer coupon or $1/1 Printable)

Uncle Bens Long Grain Wild Rice – $2.50
Use $1.00/1 (from 1/6 RP insert)
Final Price = $1.50

Kikkoman Soy or Teriyaki Sauce – $1.79
(-Buy 2, Get $1.50 Back, Buy 3 Get $2.00 Back)
Buy 2 and Use (1) $1/1 Printable
AND use (1) BOGO Printable HERE or HERE
Final Price = pay $.79 for 2, Get back $1.50!!?(let me know if the catalina is printing on the soy, or just the Teriyaki)

Glaceau Vitaminwater or Smart Water – $1.25
-Buy 10 Save $5
Use $3/10 (from in store coupon book “Better You”)
Final Price = as low as $.20 each!

Tony’s Original Crust Pizza – $2.50
Use $1/2 Printable
Final Price = 2 each

Birds Eye Steamfresh Veggies – $1
Use $1/3 Printable (or from 1/23 SS insert)
Final Price = $.67 each

Simply Lemonade – $2.50
Use regional $1/1 (from 12/5 SS insert)
Final Price = $1.50

La Victoria Salsa, Taco or Enchilada Sauce- $1.50
Use $1/2 (from 1/16 SS)
Final Price = $1

Hormel Spiral Sliced Ham – $1.99lb
Use $.50/1 printable
Final Price = $1.49/lb (thanks Fabulously Frugal)

Nestle Cookie Dough – $2.50
Use $1.00/1 Printable
Or use $.75/1 Printable
Final Price = as low as $1.50

Hunt’s Snack Pack Pudding – $1.25
Use $.60/3 (from 1/2 SS insert)
Final Price = $1.05

General Mills Promo: Buy 4, save $.75 per item
(= $1.75 per item wyb 4)

General Mills Cheerios, Cinnamon Crunch, Honey Nut Cheerios, Cheerios – $1.75
Use $1/2 Various (should reset on 1/1!)
Or use $.55/1 Cheerios
Or use $.55/1 Honey Nut
Or use $.55/1 Cinnamon Toast Crunch or HERE
Final Price = as low as $1.20

Betty Crocker Fruit Snacks – $1.75
Use $.50/2 Printable (or from 1/2 GM insert)
Or use $1/3 Printable
Final Price = $1.42

Nature Valley Granola Bars or Thins – $1.75
Use $1/2 (should reset on 1/1!)
Or use $.50/1 printable
Final Price = $1.25