Quick Announcement:
Hey Guys -Great News! DiscountQueens is now partnering with Fabulessly Frugal (check them out) -were still in the process of merging sites and sorting the technicalities to make it happen. Here's a few things you might notice:

-Emails will now be sent by Fabulessly Frugal
-Just the same all deal posts will be focused on their site
-Our site will be up until the merge is completed

Thank you for your continued support and patience!

Fred Meyer Weekly Deals: 4/24 – 4/30

Ad Image

Remember – you CAN use your Register Rewards or any other catalina coupon that prints with “manufacturer” on it at Fred Meyer! I love shopping this store. They have great in ad coupon deals and quality produce.

  • Tomatoes on the Vine – $.98 lb
  • Cantaloupe – $.68 lb
  • Braeburn, Cameo, Fuji or Gala Apples – $.78 lb
  • Cuties 3 lb bag Manderines – $4.88
    Use $.55/1 Printable
    Final Price = $4.33/3 lbs or $1.44 per lb

Fred Meyer Milk, Chocolate Milk, Or Orange Juice  1/2 Gallon – $1.33 each
-w/ in ad coupon

Country Style Ribs – $1.97 lb

Bulk Almonds – $2.99 lb

Hershey’s Theater Box Candy – $.88

Kraft Bagel-fuls – $2
(not an awesome price, but I got addicted to these when they used to be free with coupons 🙂

Delux Ice Cream or Sherbert – $1.67
-w/ in ad coupon

Pepsi 2 Liters – Buy 4, Get 2 Free w/ in ad coupon ($1.25 each)
Use $.55/1 Diet Pepsi (from regional insert)
Final Price = Diet Pepsi as low as 6/$3.80, others 6/$5

Hawaii’s Own frozen juice – $.50
-w/ in ad coupon

Fred Meyer Canned Beans and Tomatoes – $.50
-w/ in ad coupon

Fred Meyer Macaroni and Cheese, Tomato, or Chicken Noodle Soup – 3/$1
-w/ in ad coupon

Athenos Hummus – $1.50
Use Buy One Get One Free Printable
Final Price = $.75 each!

Food Should Taste Good Chips – $2
Use $1.00/1 Printable
Final Price = $1

Kraft American Singles – $1.79
Use $1/1 2% Printable (if included)
Final Price = as low as $.79

Herbal Essence Hair Care – $2.69
Use Buy One Get One Free (from 3/13 SS)
Final Price = $1.35 each

Arm and Hammer Laundry Detergent – $2.99
Use $1/2 Printable
Final Price = $2.49