Quick Announcement:
Hey Guys -Great News! DiscountQueens is now partnering with Fabulessly Frugal (check them out) -were still in the process of merging sites and sorting the technicalities to make it happen. Here's a few things you might notice:

-Emails will now be sent by Fabulessly Frugal
-Just the same all deal posts will be focused on their site
-Our site will be up until the merge is completed

Thank you for your continued support and patience!

Rite Aid Deals 1/23 – 1/29

Here are the best deals this week:

 GE Soft White Light Bulbs – $1.99
-Buy 1, Get $1.99 +UP reward
Final Price = FREE after +UP

Pantene Hair Care – $3.50
-Buy 2, Get $1 +UP Reward
Use $3/2 (from 12/26 PG insert)
Final Price = $1.50 each after reward

Valentine candy – $2.50
-Buy 2, get $1 +UP
Use $1/2 Mars Printable
Or use $1/2 Hershey’s Extra Dark (from 1/9 SS insert)
Or use $1.50/2 Nestle Crunch or Butterfinger Printable
Final Price = as low as $1.25 after +UP Reward

Digestive Advantage or Sustenex – $9.99
-Buy 1, get $4 +UP
Use $3/1 Digestive Advantage
Or use $5/1 Printable
Final Price = as low as $.99

Prilosec 28ct – $18.99
-Buy 1 , Get $4 +UP Reward
Use $3/1 (from 12/26 PG insert)
Final Price = $11.99 after +UP Reward

Cetaphil – $1 Off in ad coupon
-Buy 1, get $2 +UP
And use $2/1 HERE and HERE
Final Price – varies, up to $5 Off after +UP!

L’Oreal Excellence Creme, or To Go Hair Color – 2/$13.98 (w/ in ad coupon)
Use $5/2 (from 1/23 insert)
Or use $2/1 (from 11/14 RP insert)
Final Price = $1.99 after +UP

Colgate Total Toothpaste – $2.50
-Buy1, get $3 +UP
Use $1/1 (from 1/16 or 1/2 SS insert)
Final Price = $.50 after +UP

Special K Cereal – $2.50
Use (2) Buy One Get One FREE Printable
AND use (1) $1/2 (from 12/20 RP insert)
Final Price = as low as $1 when you buy4

Reese’s Peanut Butter Cups – $.50
Use Buy One Get One (from 12/12 SS Insert)
Final Price = $.25 each



Comments

  1. I am very new to coupons. Having said that please explain to me if Peanut Butter cups are $.50 ea and you buy 2 that would be $1.00. If I use a b1g1 that would take 1 cup off the bill leaving $.50 oop. $.50/2= $.25 each. How does it come out to $.35. What am i missing? Let me add I really love it when I read these posts. They really help with our learning curve.